Abies koreana ‘Kohout’s Icebreaker’ (Korejska jelka)
59,90€
Abies koreana ‘Kohout’s Icebreaker’ je priljubljena sorta korejskega jelka, ki izvira iz Koreje in dela Kitajske. Gre za počasi rastoče, kompaktne in nizke drevesa, ki dosežejo le 30-50 cm v višino in širino v nekaj letih. Imajo temno zelene iglice, ki so na zgornji strani svetlo zelene, spodaj pa imajo dve bele proge, kar jim daje edinstven videz.
‘Kohout’s Icebreaker’ je priljubljen zaradi svoje počasne rasti in nizke rasti, zaradi česar je primeren za majhne vrtove in skalnjake. Tudi zaradi svojega nenavadnega izgleda je primeren za uporabo v vrtovih kot soliterna rastlina ali v skupinah. ‘Kohout’s Icebreaker’ se najbolje počuti na sončni ali delno senčni lokaciji z dobro odcedno zemljo.
Ta sorta korejskega jelka je odlična izbira za tiste, ki iščejo majhno, kompaktno drevo, ki zahteva malo vzdrževanja, obenem pa prinaša edinstven vizualni učinek v vrtu.